niedziela, 29 stycznia 2012

SMOK WAWELSKI RZĄDZI


Jest zima, więc gady i inne wolnobiegające atrakcje krakowskie śpią. Nie śpią twórcy, więc pospieszyli (jakiś czas temu) na konkurs organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie oraz stronę Polska ilustracja dla dzieci - Legendy wawelskie. Ilustracja dla dzieci.  Ta wystawa także jest dla dzieci.  Wystarczyło dodać kilka atrakcji - olbrzymie poduszkowe puzzle, siedziska i ciężką owcę do rzucania.

Michał Suska
Edyta Burliga Estela
Michał Bychowski
Monika Hanulak
Bohdan Butenko


Wspominanie o tym wydarzeniu jest zapewne spóźnione.  Całe szczęście czas trwania wystawy postanowiono przedłużyć, więc udało mi się obejrzeć ją w czasie ferii.  Warto było.  Oprócz nagrodzonych prac, a te można było zobaczyć na partnerskiej stronie konkursu, pokazano propozycje reszty uczestników.  Byli młodzi, byli starzy. Przyznam, że jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia i najwyraźniej postawiono na twórców już względnie znanych.  Ci nieznani nie odstawali.  Optymistyczna to konstatacja, bowiem rodzi nadzieję, że grupa ta liczna wyprze niedługo wszystkich, którzy nie potrafią rysować i nie zobaczymy już żadnych brzydkich książek.  Ani w supermarkecie, ani na poczcie, ani w kiosku.  Nigdzie.  Można sobie pomarzyć.

Małgorzata Rej


Każdy, komu nie dość biegania i układania puzzli, rzucania owcą i oglądania ''obrazków'', może kupić sobie za złotówkę kartkę z nagrodzoną ilustracją, zakładkę lub po prostu książkę ziustrowaną przez jurorkę konkursu, Elżbietę Wasiuczyńską.  Wawel.  Zamek tajemnic Magdaleny Skrabskiej za 22 złote.

Więcej informacji o samym konkursie na stronie ''wawelskiej''.  Więcej ilustracji tu.   Wystawa czynna jeszcze do 29 lutego, od wtorku do niedzieli, od 10:00 do 15:00, w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu, w Krakowie.

Brak komentarzy: