wtorek, 20 maja 2014

MIASTO POEZJI (MAŁE I DUŻE)


Lubelskie MIASTO POEZJI po raz trzeci gości twórców kultury dziecięcej. W tym roku zgromadzeni goście wystąpią wg klucza zatytułowanego:  „Książka obrazkowa: świat pomiędzy słowem a obrazem".
Zaprosić mi miło, ponieważ w tym roku będę częścią trójgłowego panelu edukacyjnego, ale zanim do tego dojdzie (a także po tym, gdy to się stanie) wydarzy się co następuje:21 maja / środa

11:00 -  PODOBNO Spotkanie z Adamem Jaromirem , autorem m.in. Słoniątka, Zarafy oraz niewydanej w Polsce książki pt. Ostatniego przedstawienia panny Esterki SIĘ NIE ODBĘDZIE.

14:00 - 16.30 panel edukacyjny
Monika Obuchow  - „Prawo kadru", czyli filmowy warsztat książki obrazkowej - co widać i dlaczego?
Wraz ze mną  Anna Mrozińska, łódzka działaczka oraz autorka bloga Poza Rozkładem, oraz dr Magdalena Sikorska, wykładowczyni UKW w Bydgoszczy. Anna opowie o pracy z książką („Widzieć więcej. Dlaczego książka obrazkowa powinna być lekturą szkolną?"), a Magda o życiu z książką ("Z książką obrazkową przez życie").

17:00 -19.30 panel artystyczny

Bogusława Sochańska - dyrektorka Instytutu Duńskiego w Polsce oraz tłumaczka wraz z Joanną Concejo, polską ilustratorką zamieszkałą we Francji zastanowią się nad percepcją tradycyjnych baśni, regułami nimi rządzącymi oraz tymi przez nie narzucanymi; prześledzą także ich adresata.

Adam Jaromir i Iwona Chmielewska, najbardziej znana polska twórczyni książek obrazkowych porozmawiają o potrzebie istnienia picturebooka, jako przekazu ważnego społecznie również dla dorosłych.

Wydarzenia będą miały miejsce w Domu Słów, ul. Żmigród 1.

Po więcej informacji zapraszam na stronę organizatora.

Także w Lublinie, w tym samym czasie, czyli 23 maja, w Ośrodku OKO (Ośrodek Książki Obrazkowej), prowadzonym przez Krystynę Rybicką,  zostanie otwarta wystawa prac Iwony Chmielewskiej.

Zapraszam - zapraszam - zapraszam.


Brak komentarzy: