sobota, 20 lutego 2016

ZACHĘTA / TU CZY TAM

Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci , czyli wystawa w warszawskiej Zachęcie to wybór prac 14 uznanych ilustratorów i projektantów graficznych. Na tej liście znajdują się (w porządku alfabetycznym): Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna Niemierko, Ola Płocińska oraz Dawid Ryski.  


Składająca się z trzech części wystawa jest skierowana do publiczności w każdym wieku. Jednak w założeniu najmocniej ma angażować najmłodszych widzów, pobudzać ich kreatywność, aby sami poczuli się jak artyści. 

Pierwsza część: czym jest ilustracja. Druga: labirynt z obrazów. Trzecia: czytelnio-oglądalnia. Na dzieci będzie czekał zeszyt z zadaniami, a w nich tajemnice wystawy.

Wystawie towarzyszą warszataty, dla dzieci i dorosłych. Jedne z nich, początkowo zaplanowane na 6 marca, miałam poprowadzić ja, a rozmawiać mieliśmy o czytaniu książek obrazkowych.  Najprawdopodobniej jednak spotkanie to odbędzie się w innym terminie, o którym poinformuję niebawem.


TU CZY TAM
kuratorki: Magda Kłos-Podsiadło, Ewa Solarz
 
współpraca ze strony Zachęty: Katarzyna Kołodziej, Jacek Świdziński

projekt wystawy: Lech Rowiński, Marta Rowińska / Beton

organizatorzy: Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki, Instytut Książki
Wystawa czynna od 20 lutego do 8 maja 2016 roku.
Dokładny program na stronie Galerii.


Brak komentarzy: