wtorek, 11 stycznia 2011

Zorroroku

Ten blog bierze udział w konkursie Blog Roku 2010 w kategorii Kultura.  Jeśli chcesz oddać na niego głos, wyślij SMS o treści E00046 na numer 7122. Koszt SMS, to 1,23 zł brutto.
Trochę głupio mi namawiać i biją się we mnie Dwa Zorra (ew. Dwóch Zorrów, sama nie wiem, czy to byty osobowe) - jeden skromny i wyalienowany, drugi pozytywistyczny i hop-do-przodu.
S.Z.: - No co ty! Taki obciach! Jakieś konkursy, namawianie na głosowanie, czyś ty się w akwizytora zamienił na stare lata?
P.Z.:  - Stary, przecież dzięki temu usłyszy o nas więcej ludzi, wpadną, zobaczą, że istnieje w Polsce coś takiego jak kultura dla dzieci, że ktoś wydaje świetne książki, a inni kupują, odejmując sobie od ust dobrodziejstwa dnia codziennego, że nawet do teatru czasem warto pójść z dzieckiem, bo ciągle dzieją się wartościowe rzeczy.
S.Z.: - Może i tak, ale czy to tak wypada namawiać innych na głosowanie, mizdrzyć się, nabijać kabzę tymi smsami? Żyliśmy sobie do tej pory skromnie, ale całkiem porządnie.
P.Z.:  - Ale trzeba się rozwijać, ROZWIJAĆ, rozumiesz?!

I dlatego, Drodzy Czytelnicy (tu zaciskam mocno oczy):  jeśli w duszy wam gra, głosujcie na Znak Zorro, jeśli nie, podajcie informację o Zorro, Co Walczy Jak Lis dalej.  Jest, pisze od czasu do czasu, stara się pokazać to i owo nocną porą (choć zwykle dla dzieci) i jak mu tchu starczy, będzie się rozwijał.

Wasz Akwizytor Kultury EZeroZeroZeroCzterySześć

P.S. Warto zwrócić uwagę także na dwa inne miejsca. W konkursie bierze bowiem udział Polska ilustracja dla dzieci (na pewno znacie! świetne, nie?) i To dla pamięci, czyli archiwum ksiąg dawnych.  Także na blog mojego kolegi redakcyjnego Wojtka Majcherka z przemyśleniami teatralnymi.  Bardzo to wszystko pozytywistyczne.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Niech żyje Zorro Pozytywista! :)
Pozdrawiam
Kura

Pani Zorro pisze...

Kuro! Dziękuję. :)

bloggerka: niespa pisze...

Zorro,
oddałam głos w tej chwili, co by nie zapomnieć w swoich zawodowo-matczynych obowiązkach później;-)

Powodzenia!!! ;-)

Pani Zorro pisze...

W zamian ślę podzięki. :) :E {Nie wiem, jak się robi takiego, co zęby szczerzy...)

bloggerka: niespa pisze...

Wyraz "coby" pisany razem, najmocniej przepraszam ;-) i tu buźka z czerwonymi policzkami, ale też nie wiem jak się taką robi...

Pani Zorro pisze...

Aha, dochód z smsów pójdzie na szczytny cel!

poza rozkładem pisze...

Szlachetna Zorro, pozytywistyczna natura też bywała "hop-do-przodu" :)

Głos oddany, także na konkurentkę - lobbujesz w słusznej sprawie :)
Powodzenia!

Pani Zorro pisze...

Dzięki! Doceniam poparcie. {Z}

Anonimowy pisze...

WIELKIE DZIĘKI !!!!