wtorek, 5 kwietnia 2011

ALMA


Astrid Lindgren Memorial Award w tym roku powędrowała do Shauna Tana.  Przypomnę tylko, że Tan niedawno dostał także Oscara za animowaną krótkometrażówkę Lost Thing, a od razu dojdziecie do tych samych wniosków:  to zdecydowanie Rok Tana.  Shauna Tana.

Jak pracuje i co zrobi z 5 milionami szwedzkich koron, można dowiedzieć się tu:A jeśli jeszcze o Shaunie nie słyszeliście, a i angielski nie jest waszą mocną stroną, oto powtórka: urodził się w Australii w 1974 roku z ojca Chińczyka i matki Australijki.   Dosyć szybko odkryto jego talent i włączono do programu dla uzdolonionych uczniów.  Mieszka w Perth z żoną, Finką, Inari Kiuru.  Więcej informacji na jego stronie oraz w moim poprzednim wpisie.  Polecam także jurorską eksplikację Marii Lassen-Seger. Jedyną książką Shauna Tana wydaną u nas jest Przybysz. Piękna, droga i słabo dostępna. Nie smućcie się jednak, można ją kupić na Amazonie.  A że bez słów, angielski nie będzie przeszkodą.

3 komentarze:

Paweł P. pisze...

Dobra nowina!

Przywołując "Przybysza", zadedykowałbym tę wiadomość wszystkim, którzy uważają, że poważna książka nie może obejść się bez słów ;-)

-E.W. pisze...

A tak w ogóle to MŁODY , jak na geniusza:)
http://www.shauntan.net/
Film The Red Tree
http://www.youtube.com/watch?v=PrmMFFpKxgw

Pani Zorro pisze...

Pocieszające, prawda? :)