poniedziałek, 24 lutego 2014

CONCEJO - BIEŃCZYK ::: OBRAZ - SŁOWOSłowo-obrazy: Bieńczyk - Concejo

Nie wiadomo do końca jak ustalić relację, może „panie przodem", ale to także nieaktualne, zatem obraz czy słowo? Concejo, czy Bieńczyk? Razem.  Całość. Porozmawiamy o tym, choć nie tylko, a może właśnie całkowicie „nie tylko", bo Marek Bieńczyk swoją obecność w tego rodzaju książce określa jako „cokolwiek przypadkową". Na spotkaniu więc będzie się  „raczej tylko uśmiechał".  Tym bardziej zapraszam, bo uśmiechy inteligentnych ludzi mogą być znaczące. Tymczasem przypomnę, że to druga przypadkowa obecność Marka Bieńczyka w książce obrazkowej (pierwsza: Nussi i coś więcej), także druga nieprzypadkowa obecność Joanny Concejo w Polsce (pierwsza: Dym). W obu przypadkach można mieć nadzieję, że nie ostatnia.

* * *
Książę w cukierni, Książka Roku wg IBBY

6 metrowe leporello, czyli książka-harmonijka, picturebook dwuadresowy, czyli książka obrazkowa zawieszona pomiędzy światem przypisywanym dzieciom (obraz), a tym dla dorosłych (tekst), spotkanie, czyli rozmowa (i znaczące uśmiechy).


1 marca, godzina 14 w Warszawie - Cafe Kulturalna, plac Defilad 1
wstęp wolny
---

Marek Bieńczyk (1956) - pisarz i tłumacz. Studiował Romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat Nagrody Literackiej Nike (2012).

Joanna Concejo (1971) - urodzona w Słupsku ilustratorka. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w 1998 roku).  Od wielu lat mieszka we Francji, publikuje w najlepszych światowych wydawnictwach.  Zapraszam do lektury wywiadu sprzed kilku lat oraz wirtualnego przewertowania książek

---

Za współpracę przy organizacji wydarzenia dziękuję Cafe Kulturalna i wydawcy.3 komentarze:

poza rozkładem pisze...

Będzie relacja? Bom ciekawa...

poza rozkładem pisze...

Będzie relacja? Bom ciekawa...

Pani Zorro pisze...

Niebawem tak. Dosyć zresztą niespodziewanie, bo niczego nie rejestrowałam. Aż tu nagle...