piątek, 28 listopada 2014

JASNOWIDZE

Wydawnictwo Dwie Siostry ogłasza międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.  Nazywa go „pierwszą edycją", więc jest nadzieja, że tą drogą nie tylko w tym roku będzie się wyłaniało ciekawych twórców.
Oto, jak się z tego tłumaczy:

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.


Wymagania 
Projekt ilustrowanej książki dla dzieci, po polsku lub angielsku powinien zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

Kryteria
Dwa gremia, jury międzynarodowe w składzie: Daniel Mizieliński, Toon Tellegen i Klaas Verplancke oraz jury Wydawnictwa Dwie Siostry: Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska, Maciej Byliniak ocenią jakość artystyczną projektu, oryginalność, formę pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzględniającą dziecięcą wrażliwość.

Nagrody
3 kategorie:
- nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe;
- nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry;
- udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.


Do konkursu mogą przystąpić zarówno debiutanci, jak i doświadczeni twórcy, z Polski i z zagranicy indywidualni lub grupy; jeden warunek: muszą mieć ukończone 18 lat.Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2014 roku na adres:

Wydawnictwo Dwie Siostry
al. 3 maja 2 m.183
00-391 Warszawa

Nie jestem jasnowidzem, nie wiem, kto wygra. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 lutego 2015 roku na stronie internetowej konkursu. Stamtąd wcześniej można pobrać regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Patronem wydarzenia jest Fundacja Z.O.R.R.O.Z


Brak komentarzy: