wtorek, 18 października 2016

JASNOWIDZE 2016Dwa lata temu wydawnictwo Dwie Siostry po raz pierwszy ogłosiło światu, że szuka nowych talentów i jest w stanie za nie zapłacić. Zostało zasypane propozycjami.  Zwycięzców zeszłorocznego konkursu można obejrzeć TU, trochę informacji także na stronie wydawnictwa. Czas na drugą odsłonę.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.


Każdy zgłaszający się walczy o jedną z trzech nagród. Nagroda główna wynosi 2500 euro; są także dwa wyróżnienia honorowe przyznawane przez jury międzynarodowe. Jury wydawnictwa w ramach swojej nagrody wyda wybraną przez siebie książkę. Przewidziana jest także wystawa pokonkursowa. Wszelkie informacje związane z konkursem dostępne są na stronie wydawnictwa Dwie Siostry.

A teraz chyba najważniejsze:

prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia tego roku

Adres:
Wydawnictwo Dwie Siostry
al. 3 Maja 2 m. 183
00-391 Warszawa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 marca 2017 roku na stronie internetowej konkursu.

Projekty oceni jury międzynarodowe w składzie:
Monika Hanulak (przewodnicząca) i Grzegorz Kasdepke, których przedstawiać nie trzeba, oraz Juraj Horváth - czeski ilustrator i grafik; współzałożyciel wydawnictwa Baobab; kierownik Pracowni Ilustracji i Grafiki na Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze, i Åshild Kanstad Johnsen - Norweżka, autorka książki Pieniek otwiera muzeum).

W jury wydawnictwa zasiądą oni, ludzie z wydawnictwa: Ewa Stiasny (przewodnicząca), Jadwiga Jędryas, 

Joanna Rzyska
 i 

Maciej Byliniak.Patronem, jak co roku, jest Fundacja Z.O.R.R.O.Z i ZORROBLOG.

* * *

Są dwa konkursy, które roszczą nadzieję na wartościowe projekty: JASNOWIDZE Dwóch Sióstr i 3 MAM KSIĄŻKI zainicjowane pod wpływem naszych sugestii przez Instytut Książki dwa lata temu, do tej pory nie wprowadzone do obiegu, czyli do rąk rodziców z nowonarodzymi dziećmi (wyniki można obejrzeć TU).

Brak komentarzy: