środa, 26 maja 2010

PIES czyli KOT / Siri Melchior


"The Dog Who was a Cat Inside" (O psie, który miał kota w sobie) ma już osiem lat, ale wieku po nim nie widać.  Powstał na zamówienie brytyjskiego Channel 4, wyprodukowany przez Passion Pictures. Warto odwiedzić te linki.  Więcej danych o filmie tu.  Autorką jest, należąca do studia animacji Trunk, Siri Melchior (warto także odwiedzić zakładkę Trunk Kids).  Film powstał jako ilustracja do duńskiego przysłowia Nie sądź psa po sierści, czyli Nie sądź książki po okładce (Polsce musiałby powstać zupełnie inny film).
Siri Melchior urodziła się w 1971 w Kopenhadze.  Jest absolwentką Royal College of Art w Londynie, Duńskiej Szkoły Projektownia (DKDS), oraz historii sztuki na Uniwerytecie Kopenhaskim.

Zarówno filmik o psie-kocie, jak i wcześniejszy "Paszport" był nominowany do nagrody Cartoon Forum Cartoon d'Or (2000 i 2003).  Ostatni film "Whistless", czyli "Niegwizd" (analogicznie do 'nielota' ;-)) pokazywano w tym roku na Festiwalu Filmowym w Berlinie w sekcji Generation KPlus - Short Films.

Filmik znalazłam na Animalarium.  Nie pierwszy raz polecam tę stronę.

Brak komentarzy: