środa, 5 maja 2010

ŚWIERSZCZYK ma 65 lat / KONKURS

Dziś świętował swoje pierwszomajowe urodziny najstarszy świerszcz świata, magazyn dla dzieci Świerszczyk.
Był tort, byli goście oraz przemówienie.W najnowszym, rocznicowym numerze oczywiście dużo mówi się o urodzinach.  W dziale TVP Kultura rekomenduje, czyli Wielkie czytanie, Grzegorz Kasdepke wspomina, jak to sam dziecięciem był i pierwszy raz zetknął się z pismem, któremu wiele lat później redaktorował, a teraz do niego pisze.  Wydano także rocznicową księgę "Z pamiętnika pewnego świerszczyka", czyli wydanie specjalne nr 1/2010 (duet Melania Kapelusz i Marcin Bruchnalski).  Ku uciesze dzieci pojawiła się także maskotka samego Bajetana Hopsa.
Photobucket


Magazyn dla dzieci "Świerszczyk" to pismo dla rodziców, nieznoszących kiczu, "plastikowych dodatków prasowych" i ogólnie bylejakości - dobrze zilustrowane i ciekawie napisane teksty, przeplatają się z inteligentnymi zabawami.  Doskonała pozycja dla młodszych dzieci szkolnych. Pismo zostało w zeszłym roku wyróżnione przez Polską Sekcję IBBY nagrodą za upowszechnianie czytelnictwa.  Miło mi o tym poinformować w dwójnasób - rok wcześniej uhonorowany został mój "Bajkonurrr".  Dobrze mieć takiego następcę.  Z tej radości ogłaszam konkurs na "świerszcza roku".  Najfajniejszego z najfajniejszych wylosuje 20 maja Franka-Niespodzianka i nagrodzi dziewiątym numerem "Świerszczyka", a także książką-niepodzianką.  Czekamy na zgłoszenia mailowe dzieci od 3 do 9 lat.  Ślijcie rysunki pocztą internetową.  Adres pod przyciskiem Email z prawej strony.  Zachęcam!

5 komentarzy:

aneta pisze...

A taką torebkę superancką tez można wygrać? Bo jeżeli tak - to ja jutro fotografuję dzieło mojego artysty!

Pani Zorro pisze...

Torebki nie ma, ale nie bądź materialistką! ;-)

aneta pisze...

A Franka zapomniała o losowaniu???????????

Będzie galeria pokonkursowa???????????

Pani Zorro pisze...

Napisałam w innym miejscu, że maszyna losująca świętowała dzień dziecka. Miała losować dzisiaj, ale niesprzyjająca aura ją powaliła i poszła szybciej spać. No cóż. Niestety ogłoszenie wyników odbędzie się w piątek... Wszystkich oczekujących przepraszam.

aneta pisze...

Przepraszam, właśnie doczytałam:))

Pozdrowienia dla maszyny losującej (oczywiście NIE w ramach podlizywania się:)