sobota, 3 lipca 2010

ADRIAN JOHNSON
Adrian Johnson - absolwent Kingston University w Londynie, grafik, ilustrator, animator, ojciec dwulatka.  Projektuje koszulki, pracuje dla reklamy, rysuje m.in. dla Guardiana, The Economist i New York Timesa.  Oczywiście ilustruje także książki dziecięce.

That's Not Funny!

That's Not Funny! kupiłam kiedyś zaocznie i całkiem przypadkowo.  Na żywo okazała się wyjątkowo udanym zakupem:  ograniczona paleta barw, prosta kreska, dobrze zaprojektowana  i - jeśli ma się poczucie humoru, jak ojciec autora (dedykacja) - całkiem zabawna.  Ciekawe, że na swojej stronie Adrian Johnson nie szczyci się szczególnie intensywnie dokonaniami na gruncie książki obrazkowej.  A ma ich na swoim koncie kilka ('many wonderful books' ze skrzydełka obwoluty, to jednak drobna przesada), w tym wydana u nas 'Co!?' Kate Lum (oryg. What! Cried Granny. An Almost Bedtime Story).  Zresztą te dwie książki nie są do siebie zupełnie podobne w stylu, a to, co (!) można zobaczyć w 'Co!?', bliższe jest reklamowemu żywotowi Johnsona.  Historyjka z 'That's Not Funny' zamyka się  w polskim porzekadle 'Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku (dziadek się śmiał i to samo miał), choć dziadkiem jest w tym wypadku wnuczek Alfie, na którego w końcu słoń naskoczył.

That's Not Funny!

Tu możecie zobaczyć więcej ze środka.  Polecam wywiad z Johnsonem - tam też kilka zdjęć.  Na jednym z nich polski akcent. Zobaczcie sami. Poza tym oczywiście strona Johnsona oraz sklep z jego koszulkami.


Nie obraziłabym się, gdyby polscy ilustratorzy pracowali przy spotach reklamowych.

Brak komentarzy: