środa, 10 lutego 2010

KOLOROWANKI 3


No i wypatrzyłam nową kolorowankę.
The Art Doodle Book - Create Your Own Masterpieces in the Style of the Great Artists (wyd. Buster Books)

Picasso, Matisse, Warhol, Toulouse-Lautrec,  Kandinsky,  Klimt, Klee, Cézanne, Van Gogh,  Miró,  Schiele,  Monet, Modigliani, Léger, Hokusai, Haring, Marc, Degas, Caulfield, Bosch, Chagall, Morris, Rembrandt, Hiroshige, Gris,  Da Vinci.  Twoje dziecko może być jednym z nich!  Do wyboru do koloru!  Czyż to nie imponujący wybór? ;-)

Jak to wygląda w praktyce, można zobaczyć na stronie www.amazon.co.uk, czyli tu: 
The Art Doodle Book: Create Your Own Masterpieces in the Style of the Great Artists (Buster Books)

Każdy artysta opatrzony jest notką biograficzną.

Interesującą zabawą, która nienachalnie wprowadzi w świat sztuki może też być seria Lucy Micklethwait 'I SPY'. I Spy - Colours in Art, I Spy - Animals in Art, I Spy - Shapes in Art, I Spy - Numbers in Art, I Spy: An Alphabet in Art.  W każdej z nich dziecko ma określone zadanie:  znaleźć to, co wymieniono w tytule.  Czyli określony kolor, kształt, zwierzę, liczby lub litery.  Wydawnictwo:  Harper Collins.


 Ta sama autorka wydała także serię pt. 'The First Art Book'.
Każda z podtytułem - Animals: A First Art Book, Colours: A First Art Book, Children: A First Art Book.  I tak na przykład w tej ostatniej do banalnych codziennych czynności dodano przykłady z klasyków malarstwa.  Czyli  dzieci podczas różnych czynności na obrazach znanych malarzy.  Wydawnictwo:  Frances Lincoln Children's Books. Jak przyznaje autorka wszystkie pomysły przetestowała najpierw na swoich dzieciach. Skusiłam się na zwierzęta.  Wkrótce wrzucę przykłady.

Brak komentarzy: