sobota, 13 marca 2010

MIASTECZKO MAMOKO

"Miasteczko Mamoko" to najbardziej nawiedzone miasteczko u nas w domu.  Nie wiem, co w nim jest, ale co i rusz pada ofiarą mojego młodszego dziecka.  Na "Miasteczku Mamoko" można robić wszystko, z "Miasteczkiem Mamoko" dzieją się niesamowite rzeczy, "Miasteczko Mamoko" trudno jednak zgładzić.  Mieszkańcy mają się całkiem dobrze, a akcja nigdy się nie kończy.


Każda odsłona ma swoją dominantę kolorystyczną:  ulica - żółć, park - zieleń, rynek - niebieski, szlak komunikacyjny - fiolet, krajobraz nadrzeczny - róż, scena finalna lunaparkowa - szafir.  Bohaterowie pozostają ci sami. Można ich poznać wszystkich na stronie wydawnictwa Dwie Siostry.  Gerwazy Skorupko, Hipolit Grzywa, Hesia Hycówna z rodziną, Zygmunt Kosmiczny, Otylia Sadełko i wielu wielu innych, w tym para autorska Aleksandra Mizielińska (z domu Machowiak) i Daniel Mizieliński.  Polecam świetną stronę tego duetu: Hipopotam studio.  O ile z samymi imionami bohaterów książkowych mam pewien problem, ot po prostu mi nie leżą, uparcie przypominając nieistniejących uczniów z mojego klasowego dziennika AD 1982 (Marek Aktowski, Artur Akondak, Anna Borowiak, że też wymienię tylko tych z początku), to sama książka jest wyjątkowo udanym pomysłem i wykonaniem.  Śledzić można wszystkich i każdego, a możliwości jest wiele.  Jest także scenariusz kryminalny!  Polecam wszystkim.  O ile siedmiolatek obejrzy sobie raz czy dwa, o tyle młodsze dzieci będą wracały do tej książki bez przerwy.  Nie tylko dlatego, że dobrze się na niej leży (świetny format!). Nie dziwota, że jest to bestseller wydawnictwa Dwie Siostry.Miasteczko Mamoko
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo Dwie Siostry 2010
format 24x32
tektura
wiek 1+
cena 29,90 pln
książka obrazkowa

6 komentarzy:

Mua pisze...

Fajne.
Już kupuję:)))

naczynie gliniane pisze...

Ja odczekam chwilę i kupię na święta:)

Jolanta Chrostowska-Sufa pisze...

Ja też! Ja też! :-))

Przypadkowo trafiłam na tę stronę i jestem zauroczona. Dziękuję za wpisanie nas do linków blogowych. Ja także zlinkowałam Znak Zorro. :)
Pozdrawiam ciepło i życzę szalonej zabawy.

Pani Zorro pisze...

A nie ma za co! :) Pozdrawiam.

mysek pisze...

Rewelacja, my się w niej zakochaliśmy całą rodziną !!! bardzo polecam

Warsztat Mamy pisze...

Nasze dzieci także kochają Mamoko! Zawsze i wszędzie! :-) W naszym Warsztacie Mamy również znajdziecie Miasteczko Mamoko oraz kontynuację tej wspaniałej książki, czyli "Dawno temu w Mamoko". Zapraszamy!