wtorek, 23 marca 2010

POMYSŁY POMYSŁY

Proste pomysły na wagę złota.  Jako że w powodzi informacji trudno wyłowić to, co najciekawsze, oto garść już wyłowionych.  I miejsca, w które można udać się na dalsze łowy.


1. Domki z pudełek


W oryginale miasteczko powstaje z pudełek po płatkach.  W naszym kraju wszystko, co można pakuje się w plastik, więc i płatki szeleszczą.  Pudełka można pozyskać z innych produktów, a oryginalne miasteczko z nich.  Instrukcja dostępna na blogu Bella Dia.  Wszystkim, którzy nie znają języków obcych podpowiadam:   Google udostępnia wspaniałą funkcję 'translate page', czyli 'przetłumacz stronę'.   Polecam!

2. Olbrzymie puzzle


O puzzlach pisała już kiedyś Lunatica na swoim blogu, ale wpadłam na nie dzisiaj przypadkiem i znowu mi się przypomniały.  Niestety, w porównaniu z pudełkowym miasteczkiem, wymagają dużo zachodu - zakup sklejki, wizyta u stolarza, w sklepie z farbami, oraz minimalnych zdolności manualnych.  W końcu trzeba na nich narysować PROSTĄ linię.  Pomysł pochodzi od Merrilee Liddiard i właśnie u niej na stronie mer mag można znaleźć dokładny opis wykonania.

3. Warsztat tkacki
Kto z nas nie tkał w szkole!  Trzeba było 'zorganizować' listewki, poprosić kogoś o ich zbicie (albo samemu się pokusić), potem przybić gwoździki i przeprowadzić sznurek (najlepiej dratwę). Uff...
A można inaczej.  Prościej.  Dokładny opis warsztatu tkackiego, bazującego na stryropianowej tacce na stronie Full Circle.
Już wiem!  Kiedyś nie można było zrobić czegoś takiego - 30 lat temu nikt nie widział w Polsce styropianowej tacki.  Teraz mało kto widzi drewno w czystej postaci...

4. Konstrukcje z rurek i drucików


Świetny pomysł na konstruowanie brył, a co najważniejsze dostępny prawie od ręki.  Wystarczy opakowanie plastikowych rurek do picia i zestaw włochatych drucików.  W zasadzie zdjęcie mówi samo za siebie, ale wnikliwych odsyłam do opisu na stronie sycamore stirrings z Luksemburga.   Nie wiem, dlaczego umieściłam go jako nr 4.  To absolutna jedynka na dzisiaj!

********************************************************
Więcej pomysłów w internetowej przestrzeni.
Polecam Happy Things od Ocechou - swoisty spis treści różnych pomysłów.  Także The Craft Crow, czyli kolektyw tworzących dla dzieci.  A na deser E-coloriage, gdzie dostępne są darmowe kolorowanki o tematyce ekologicznej.  Ich autorami są dobrzy francuscy ilustratorzy.  Każda opatrzona hasłem, które ma pomóc ocalić naszą planetę.

Brak komentarzy: